jesienne sporty, buty, liście, aktywność fizyczna, ruch

Jesień to dla wielu okres, w którym chętnie chowa się pod kocem i leniuchuje najczęściej oglądając telewizję. Nie zapominajmy jednak o swojej kondycji. Korzystajmy z ostatnich promieni słonecznych. Wyjdźmy na powietrze! Jesienne kolory mogą poprawić nastrój oraz obniżyć stres. 

Jakie mogą być jesienne sporty ?

Pogoda nie zachęca do wyjścia? Otóż nie! Pogoda zawsze jest odpowiednia, tylko nasze odzienie nie zawsze jest odpowiednie. Dlatego watro zadbać o odpowiedni strój, a pogoda nie będzie taka straszna.

Rowery

To doskonały sposób na ruch od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jazda po leśnych czy parkowych ścieżkach, kiedy drzewa mienią się jesiennymi kolorami, skutecznie podnosi nastrój i obniża stres. Należy tylko pamiętać o odpowiednim stroju, aby nie dopuścić  do przegrzania.

Bieganie

Jesień oraz wiosna to najlepsze okresy dla biegaczy. Nie wymaga od nas specjalnego sprzętu. Temperatura jest odpowiednia, nie wymusza na nas wczesnych lub bardzo późnych godzin treningu, kiedy w letnie upały musimy zmagać się z wysoką temperaturą. Teraz można biegać o każdej porze! Zachęcam do biegania, do utraty tchu.

Spacery lub marsze

W utrzymaniu dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej pomogą regularne spacery szybszym krokiem oraz marsze ze zmiennym tempem.  Aby podnieść efektywność tradycyjnych spacerów, warto zaopatrzyć się w kijki Nordic Walking.

Nordic walking

Nordic walking możesz uprawiać w plenerze. Lasy, parki, trasy spacerowe lub zwykły chodnik wystarczą by cieszyć się z aktywnej postawy. Potrzebujesz dwóch kijków i pary wygodnych butów. Nordic walking nie należy do ciężkich treningów, nie zmęczysz się tak bardzo ale za to rozruszasz wszystkie mięśnie swojego ciała.

Wybór jesiennych sportów jest bardzo szeroki, więc każdy ma szansę znaleźć aktywność fizyczną przystosowaną do jego potrzeb i możliwości.

Jesienne sporty
Tagi:            

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij