dbanie o dłonie

Nasze dłonie często niedyskretnie zdradzają innym nasz wiek, dlatego trzeba dbać o nie najwcześniej jak się da. Skóra dłoni jest bardzo delikatna, codziennie narażana na podrażnienia różnego typu. Zwłaszcza zimą trzeba zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację dłoni, aby uniknąć wysuszenia, zaczerwienienia, spierzchnięcia. Pragnę podzielić się z Tobą kilkoma sposobami jak utrzymać skórę dłoni w doskonałej kondycji.

Zatrzymać wodę!

Przede wszystkim bardzo ważną kwestią nawilżenia, nie tylko skóry dłoni, jest zahamowanie transepidermalnej utraty wody. Na dłoniach jest dużo gruczołów potowych, przez co błyskawicznie skóra dłoni się odwadnia. Pozbawiona bariery ochronnej staje się „bezbronna” – wysuszenie prowadzi do pęknięć, podrażnień i zaczerwienień…

Zacznijmy od początku

  1. Mycie rąk – wydaje się być kwestią banalną…unikamy wysuszających mydeł, czyli takich które zawierają wiele związków zasadowych. Również pamiętajmy o letniej wodzie. Gorąca woda wraz z zasadowym mydłem to połączenie idealne do zniszczenia naturalnego płaszcza lipidowego, który jest barierą ochronną na naszej skóry.
  2. Mycie naczyń, sprzątanie…- unikajmy wszelkiego kontaktu z wodą i detergentami. Zakładajmy rękawiczki! Koniecznie! Alternatywą są kremy zawierające m.in. sole glinu, zmykają ujścia gruczołów, blokują w ten sposób drogę detergentom, oczywiście tym bardzo delikatnym.
  3. Zima, mróz... unikajmy odmrożenia rąk! Koniecznie nośmy rękawiczki! Dlaczego? Zimą organizm uruchamia mechanizmy, które za wszelką cenę starają się nie dopuścić do oziębienia narządów wewnętrznych. By do nich kierować większe porcje krwi. W dłoniach spowolnione jest krążenie. Dlatego dłonie ochładzają się najszybciej i są najbardziej narażone na odmrożenia. Warto pamiętać też, że zanim założymy rękawiczki, posmarujmy dłonie kremem ochronnym.
  4. Rękawiczki na noc włóż. Maseczki, kremy silnie nawilżające zawierające w składzie: panthenol, mocznik 10%, glicerynę, alantoinę..zastosuj na skórę dłoni. Posmaruj grubszą warstwę. Włóż bawełniane rękawiczki.
  5.  Peelingi. Na dłonie również stosujemy peelingi bardzo powierzchniowe, by pozbyć się z warstwy rogowej korneocytów, czyli martwych komórek. Zabieg ten ma na celu przyspieszenie procesów odnowy skóry.
  6. Masaż. Stale przeprowadzany masaż pobudza cyrkulację krwi, dzięki czemu skóra dłoni nabiera elastyczności, również przeciwdziała zwyrodnieniom i skrzywieniom dłoni.
  7. Zabiegi parafinowe na dłonie – polecane szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Efekt po zabiegu: miękka, nawilżona, elastyczna, jędrna skora dłoni. Zapraszam do mnie na zabieg. <W kolejnym artykule więcej informacji o zabiegu>

Dbaj o swoje dłonie!

Jak dbać o skórę dłoni?
Tagi:            

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij